Dlaczego moje lęki wróciły?

Witam, Mam 14 lat jestem mężczyzną. Oglądałem kiedyś film „Truman show” i weszło mi do głowy coś takiego, że świat jest fikcją, że jestem sprawdzany, że ludzie są podstawieni, było to w wieku 11 lat, później przeszło i wróciło około 2, może 3 miesiące temu - czuję czasem takie zrezygnowanie, np. kiedy robię jakieś ćwiczenia siłowe to przychodzi mi coś takiego: „po co ja to robię jeżeli świat nie jest prawdziwy?” - czuję strach, staram się o tym nie myśleć, ale to nie przychodzi tak łatwo…

Witam!
Filmy silnie oddziałują na naszą wyobraźnię, dlatego tak chętnie je oglądamy. Jednak każdy film jest tylko wytworem artysty, który nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość.
Warto, żebyś zastanowił się, co takiego sprawia, że świat postrzegany przez Ciebie wydaje się być nierealnym? Obecny kryzys może być wywołany wrażeniami, jakie wywarł na Tobie film oraz wkraczaniem w wiek dojrzewania. Dlatego mogą pojawiać się myśli, że to co robisz jest bezsensu. Okres dojrzewania jest czasem, kiedy w Twoim ciele i umyśle następuje wiele zmian. Jest to także czas poszukiwania swojej tożsamości i miejsca w społeczeństwie. Warto, żebyś starał się patrzeć na świat pozytywnie i czerpał przyjemność z wykonywanych czynności. Możesz także poczytać o twórcy filmu i jego koncepcji świata przedstawionej w nim, by móc przekonać się, czym sam autor kierował się tworząc takie dzieło.
Możliwe, że to pozwoli Ci zrozumieć, że film jest fikcją artystyczną, która ma za zadanie oddziaływać na Twój umysł i wyobraźnię, niekoniecznie pokazując aktualną i rzeczywistą sytuację na świecie.

Pozdrawiam