Co zrobić, gdy prezerwatywa zawiodła?

Dzień dobry, zwracam się z nietypowym pytaniem. Regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (może nie co do godziny), w niedziele współżyłam z chłopakiem i prezerwatywa zawiodła. Mam wątpliwości co do zabezpieczenia, czy jest wskazane przyjęcia tabletki dzień po, czy raczej nie? Nie mam pewności

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro regularnie przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń w postaci prezerwatyw – chyba, że dochodzi do opóźnień w przyjmowaniu tabletek bądź ich pominięcia.

Jeśli jednak pigułki zażywane są zgodnie z zaleceniami producenta, które opisane są w ulotce dołączonej do opakowania, to jest Pani chroniona przed ciążą. Doustna antykoncepcja hormonalna jest skuteczną formą antykoncepcji.

O tym, jak przyjmować tabletki antykoncepcyjne przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod następującym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.