Co zrobić gdy w płucu znajduje się płyn?

Miesiąc temu złamałam 4 żebra po stronie lewej. Teraz na rtg stwierdzono, że 1/3 lewego płuca od dołu zajmuje płyn. Lekarz chirurg na SORze polecił obserwować 2 tyg. robić ćwicz.oddechowe, ewentualnie diuretyki. Drugi lekarz chirurg w przychodni stwierdził, że należy dużo pić. Wypożyczyłam aparat do tlenoterapii. Nie mam problemów z oddychaniem. Może lekarz pulmonolog z którym nikt mnie nie chce skonsultować,powie co ja mam właściwie robić.... Za 2 tyg. mam kolejny rtg i "zobaczymy"....

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna wizyta u lekarza wcześniej i ocena w badaniu przedmiotowym i ocena wielkości płynu