Co zrobić przed planowaną cytologią?

Planuję zrobić cytologię,potrzebuję porady czy wykonać jak zwykle podstawowe badanie czy tzw.Cytologię jednowarstwową ?Mam problem ze znalezieniem gabinetu w Katowicach gdzie mogłabym wykonać to badanie.Czy muszę sama zakupić zestaw do badania i zabrać go na wizytę ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cytologię jednowarstwową można wykonać powszechnie prawie we wszystkich gabinetach ginekologicznych, np. w Klinice Invimed. Zdecydowanie nie ma potrzeby, by kupiła Pani zestaw i udała się z nim na wizytę.