Co zrobić w przypadku nawracających infekcji wirusowych 2,5 roku po przeszczepie szpiku?

Dzień dobry, 16 latek 2,5 roku po przeszczepie szpiku z wpowodu nawrotu ALL, infekcje wirusowe średnio co miesiąc. Aktualnie ból gardła rano, białe, serowate grudki na podniebieniu miękkim i na ścianie za języczkiem (nie zauważyłam żadnych na migdałkach bocznych), 12 lat temu miał adenotomię; żółtopomarańczowy nalot na języku, język nie piecze, a boli. Pod stałą kontrolą poradni poprzeszczepowej. Do tej pory biochemia idealna. Ostatnio 1. miał infekcję gardła i kaszlał (ale już przeszło) 2. skarżył się na bóle brzucha, szczególnie zaraz po jedzeniu (ale też już kilka dni nie wspomina o nich). żadnych innych objawów, brak gorączki. Bardzo proszę o wstępną poradę zanim uda nam się skonsultować to u pediatry czy laryngologa. Dodam, że wczoraj wieczorem dałam mu łyżkę flocorty i hascosept do psikania a dzisiaj jest tylko gorzej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Jeżeli dziecko dostaje leczenie immunosupresyjne, koniecznie trzeba wykonac morfologię z oceną liczby NEUT.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.