Co zrobić w przypadku przyrostu wagi podczas stwardnienia rozsianego?

Witam. Mam 33lata i choruje na stwardnienie rozsiane, a co za tym idzie nie mam ogromnej aktywnosci ruchowej zwlaszcza przez ostatni rok kiedy to stan zdrowia znacznie się pogorszył. Przed rokiem warzylam 56kg teraz 60. Nie jem słodyczy, mięsa(ideologicznie)

Witam, najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem oraz dietetykiem, ocena sposobu żywienia i kaloryczności diety oraz całościowej sytuacji zdrowotnej.
Pozdrawiam