Co zrobić z moją otyłością?

Witam, mam 27 lat , ważę 85kg , wzrost 164cm , Jedyny ruch to w pracy przez 8 godzin , chodzenia w te i z powrotem. Moja waga niestety stoi w miejscu ,ale czasem widzę że raz spada ,raz rośnie ,ale zazwyczaj jest te 85 kg . Jestem załamana ,bo ciężko mi z moją otyłością , co robić ? Chciałabym schudnąć 20kg , staram się ograniczać cukier ale to nie takie proste , a bardziej mam ochotę na słone.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam. Samo ograniczanie cukru nie wystarczy, trzeba dokładnie przeanalizować dietę i zmienić ją na niskokaloryczną. Moim zdaniem konieczny będzie kontakt z dietetykiem a najlepiej z psychodietetykiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co zrobić przy tej otyłości?

Witam . Moja mama od15 lat po urodzeniu dziecka i 13 urodzeniu następnego dziecka zmaga się z otylościa bezuszną. Ma 50 lat i 170 cm wzrostu . Po ciąży został jej duży brzuch wazy 90 kg . W żaden sposób nie może schudnąć . Wygląda cały czas jakby była w ciąży . Brzuch ma opięty niezależnie od tego ile zje. Uważam że nie je dużo i jakoś tłusto , pracę ma też dość ruchliwą. Więc nie wiadomo skąd ten problem . Kiedyś cierpiała na niedoczynność tarczycy ale teraz z tego co wiem podstawowe badania ,które robiła są w porządku . Więc dlaczego jej waga sìe nie zmniejsza tylko stoi w miejscu albo tyje? (A brzuch jej naprawdę wygląda jakby była w wiecznej ciąży, nie mówiąc już o tym ze poszło jej w uda ,pupę i ręce ale najbardziej ten brzuch)
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Witam

Czy mama sprawdzała po ciąży czy oby nie miała rozejścia mięśnia prostego brzucha? To może być przyczyna nieprawidłowego wyglądu brzucha.

Druga sprawa to odpowiednia dieta. Być może mama nie jada dużo ale jadłospis jest źle zbilansowany, mało urozmaicony a do tego jest nadwyżka energetyczna. Warto dokładniej przyjrzeć się diecie.

Kolejna sprawa to dokładne badania tarczycy i cukru.

Jeżeli mama byłaby zainteresowana to można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.



kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co zrobić, by pozbyć się otyłości olbrzymiej?

Witam, mam 28 lat, wykonuję zawód kierowcy tira, ważę 177 kg przy wzroście 188 cm. Chciałbym zrzucić te kg, ale nie wiem jak. Dodam, że jem 3 razy dziennie w standardowych ilościach, chyba że spożywam alkohol, wtedy jem naprawdę dużo.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Witam! Z analizy BMI wynika, że cierpi Pan na otyłość olbrzymią, która może być przyczyną spożywania za dużo pokarmów kalorycznych lub schorzeń - niedoczynności tarczycy lub nadczynności kory nadnerczy. Dlatego powinien Pan jak najszybciej zrobić badania krwi (TSH, T3, T4), które pozwolą wykluczyć lub potwierdzić niedoczynność tarczycy. Praca, którą Pan wykonuje jest dosyć specyficzna - siedzący tryb życia, który sprzyja otyłości. Przede wszystkim stopniowo powinien Pan obniżać spożywanie pokarmów. Okres letni jest dobry na wprowadzenie do diety dużej ilości warzyw i owoców, które nie tylko są mało kaloryczne, ale również dostarczają spore ilości wody. W ciągi dnia należy wypić wodę mineralna (może być gazowana z jodem np. Ustronianka) zieloną herbatę, kawę słodzoną 1 łyżeczką cukru. Przede wszystkim z diety należy wykluczyć napoje energetyzujące, cola, fanta, mirinda itp. Powinien Pan spożywać 5 posiłków dziennie o małej objętości, aby zmniejszyć objętość żołądka oraz zapobiegać wahaniom glukozy we krwi. Tak duża otyłość sprzyja cukrzycy, miażdżycy oraz nadciśnieniu tętniczemu. Do swojej co dziennej diety należy wprowadzić produkty nabiałowe - ser biały (serek wiejski, bieluch), jogurty naturalne do których może Pan dodać owoce (truskawki, maliny, jagody, banan) lub płatki (1 saszetka Fitella). Jako przekąska zjadać około 10 sztuk suszonych moreli, 2 jabłka, gruszkę, albo banana. Na obiad staraj się zjadać 1 danie - kotlet najlepiej z indyka, kasza (zamiast ziemniaków) oraz spore ilości surówki bez majonezu i śmietany. Na kolację proszę starać się spożywać około 4 kromek pieczywa (max. 8 kromek w ciągu dnia) posmarowanego cienko masłem, a do tego około 5 plasterków chudej wędliny (polędwica sopocka, szynka z piersi indyka), a także cały pomidor, ogórek. Proszę się starać przed każdym posiłkiem na 15 minut wypijać szklankę wody, dzięki temu zje Pan mniej. Koniecznie należy zrobić badania krwi by wykluczyć niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty