Jedzenie słodyczy po zakończeniu diety

Zacznę od tego, że zawsze miałam silną wole, nie potrzebowałam aż tak słodyczy itp. Kilka miesięcy temu udało mi się stracić 20kg, wtedy też nie miałam takiego problemu. Jednak odkąd schudłam zauważyłam, że mój organizm potrzebuję więcej słodkiego. Tak jak pisałam - silna wola i sobie na to nie pozwalam i tylko raz na tydzień, ponieważ chce zrobić masę mięśniową, ale mój organizm ciągle potrzebuje słodkiego.. Nie wiem czy mam niedocukrzenie, wyniki zawsze wskazywały pow 90. Co robić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam Panią,

Najwyraźniej Pani dieta jest nieodpowiednio dobrana i być może zbyt niskokaloryczna. Organizm domaga się energii a najprostszym jej źródłem są cukry proste zawarte w słodyczach. Nie powinna Pani sobie zbyt często pozwalać na słodycze aby ustrzec się przed efektem jo-jo. Warto bliżej przyjrzeć się Pani jadłospisowi i ocenić czy oby nie jest zbyt niskokaloryczny i czy zawarte sa w nim wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Jeżeli w diecie sa braki to organizm zaczyna się domagać od nas podaży różnych składników a my odczuwamy ciągły apetyt i to bardzo często na słodkie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Może wato zamiast słodyczy zjadać duże ilości owoców, które posiadają naturalne cukry. W ten sposób dostarczy Pani organizmowi niezbędnych cukrów i przy okazji mikroelementów i witamin. Nie będzie się też Pani musiała ograniczać, bo owoce można jeść codziennie. Poza tym większość z nich ma niewiele kalorii, więc może ich Pani zjeść dużo :)

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy