Drżenie nóg w przypadku braku słodyczy w diecie

Witam.Mam wielki problem ze slodyczami. Czasami kiedy nie jem słodyczy przez kilka godzin trzęsą mi się nogi. Czy coś mi jest?

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie może to wynikać z uzależnienia organizmu od cukru zawartego w słodyczach. Kiedy jest go za mało - organizm się domaga. Należałoby całkowicie wyeliminować słodycze z diety i w tym czasie spożywać suplementację magnezem, w celu zmniejszenia drgania nóg.

Pozdrawiam,

Mgr Olga Marzol

Witam,

Obserwujemy uzależnienie organizmu od cukru zawartego w słodyczach. Należy wykazać się silną wolą i wyeliminować lub bardzo ograniczyć spożywanie słodyczy. Warto też zrobić badania na cukier i podstawową morfologię.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk