Co zrobić z paraliżem sennym?

Witam, Od kilku lat miewam paraliże senne, powoli ucze sobie z nimi radzic, ale coraz trudniej. Zasypiam, zaczyna sie paraliz, potem sen, kilka trzech oddzielnych po kolei, potem sie budze na chwile, wiem ze spie i chce sie obudzic, szybko zasypiam znowu i sni mi sie kontynuacja tych trzech snow, kilka paralizow pomiedzy i tak cala noc. Zdarza mi sie podobna sytuacja kilka razy w miesiacu, czasem tygodniu. Nawet kiedy nie, to i tak sie nie wysypiam. Czy mozna cos z tym zrobic?

Na początek warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje na dalsza diagnostykę i leczenie np do neurologa, Poradni Zaburzeń Snu lub psychologa, psychoterapeuty.

Dzień Dobry Pani,

Proszę rozważyć wstępną konsultację w Poradni leczenia zaburzeń snu.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej