Sposoby leczenia przy paraliżach sennych

Witam, Od ponad 2 lat mam częste paraliże senne(z początku zdarzały się rzadko teraz przynajmniej raz w miesiącu czasami dwa w tygodniu), nie mogę się przebudzić,wiem że śpię widzę wszystko tzn pokój itp ale nie mogę się poruszyć, czasem zdarza się przy tym ucisk, ostatnio straszny ból głowy, za każdym razem budzę się z przerażeniem i z ulgą że w końcu udało mi się obudzić.Czasem już po prostu boję się zasypiać bo obawiam się że paraliż senny znów wystąpi. Czy są jakieś sposoby leczenia?

Witam serdecznie. Zachęcam Panią gorąco do tego, aby skonsultowała się Pani z psychologiem lub psychoterapeutą ponieważ objawy, które Pani opisuje najczęściej są jedynie sygnałem mówiącym o tym, że z czymś sobie w życiu nie radzimy. Znalezienie źródła trudności i przepracowanie go z reguły znosi objawy. Pozdrawiam.

Na początku należy postawić diagnozę. proponuję udać się na konsultację neurologiczną a jeżeli neurolog nie znajdzie przyczyny proponuję udać się na konsultację psychiatryczną.