Co oznaczają silne marzenia senne?

Gdy zasypiam, mam kilkadzisiat krótkich szczegółowych, męczących snów. Co moze mi dolegać ? Witam, Raz na jakis czas gdy kładę sie spać, zaczyna mi sie śnić kilkanaście a nawet kilkadzisiat nachodzących na siebie kilkusekundowych snow. Każdy z nich jest bardzo szczegółowy i jestem w pewnym sensie zmuszana do skupienia sie na nim maksymalnie. Przez to moj mózg bardzo sie meczy i czuje duży stres. Bardzo często w takie noce budzę sie przerywając sny tak, jakby podświadomie moj mózg chciał zakończyć te męczarnie. Na wpół świadomie płacze, ze chce juz normalnie zasnąć. Takich pobudek moze byc wiele. Gdy ponownie zasypiam, za każdym razem spowrotem wracam do tego samego i tak w kółko . Rano jestem bardzo zmęczona. Głównie umysłowo. W snach najbardziej musze angażować wzrok i umysł. Nie wiem, czy zależy to od zmęczenia, czy stresu... wszędzie szukam tego tematu ale chyba nigdy nikt tak nie miał, a gdy opowiadam komuś, że moj mózg meczył sie szczegółowymi snami, nikt mnie nie rozumie. Juz myśląc o tym ręce mi opadają... nie wiem czy to jakaś nerwica, czy stres, czy zmęczenie.. Nie dzieje sie to często, ale akurat ostatnio dwa dni z rzędu. Przykładem moze byc moj wczorajszy dzien... Miałam dzis pisać próbna maturę. tak naprawdę w ogóle sie nią nie przejmowałam, jedynie byłam zła, bo akurat zachorowałam i miałam gorączkę. W nocy przed matura z matematyki, miałam kilkadziesiąt snow o liczbach, cały czas skupiałam sie na nich, układałam z nich jakaś drogę, było to takie męczące ze po przebudzeniu myślałam, ze jest 6 rano, a okazało sie, ze spałam dopiero godzinę. Moze moj mózg podświadomie mi wmawia ze jestem ta matura zestresowana ? A moze to wina osłabienia organizmu ? Proszę o pomoc. Po każdej takiej nocy coraz bardziej nie lubie snow... a przecież głownie mam je bardzo ciekawe realistyczne i pamiętliwe :(

Dobry Wieczór Pani,

Opisane przez Panią doznania/marzenia senne i deficyt w zregenerowaniu się (brak pełnego snu) mogą wskazywać na Pani przewlekające się zmęczenie, stres, emocjonalne napięcie przed maturalne i zdarzenia szkolne.

Zalecałabym Pani by zadbać o regenerację sił, relaksację, suplementację i aktywność fizyczną.

Kontrolnie wskazana byłaby osobista konsultacja w Poradni leczenia zaburzeń snu.

Z przesłaniem Pani lekkości i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

sen jest naturalną relaksacją organizmu, układ przywspółczulny wycisza organizm, co pozwala na regenerację i umożliwia optymalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Pod wpływem wrażeń sennych aktywizuje się układ współczulny, który mobilizuje organizm do działania pod wpływem emocji, często przeżywanych w ciągu dnia, co powoduje osłabienie, a nawet wyczerpanie psycho - fizyczne organizmu, w związku z tym zalecam konsultację i leczenie w Poradni leczenia Zaburzeń Snu.

Pozdrawiam serdecznie