Koszmary senne u 40-latki

Witam, mam 40 lat, od dziecka miałam koszmary senne, ostatnio się poprawiło, zatem tu się cieszę - jednak co parę dni mam problemy ze snem, najpierw nie śpię 2 godziny, a potem chyba organizm sam ze zmęczenia wprowadza się w rodzaj snu na jawie, a raczej wyświetlania w mojej głowie dziwnych myśli, obrazów, słów bez ładu, szybko się zmienia jak w wideoklipie, nie śpię, a nie mam wpływu na to, co czuję i nie mogę tego przerwać, nawet czasem jak otwieram oczy to się dzieje. Czy to omamy? Co robić?

Witam. Jest zbyt mało danych o Pani aby postawić diagnozę. Opisywany objaw moze mieć wiele przyczyn np. Stres, zmiany w życiu, przemęczenie, używki, leki i wiele innych. Dlatego powinna Pani skonsultować sie z psychoterapeuta i psychiatra. Pozdrawiam

Witam,
Podaje Pani zbyt mało informacji. Myślę, że najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani na wizytę do psychologa. Pani objawy mogą być zjawiskami hipnagogicznymi, czy objawami nerwicowymi,które nie świadczą o żadnej poważnej chorobie psychicznej, jednak dla pewności proponuję osobisty kontakt ze specjalistą.
Pozdrawiam