Koszmary senne u 26-latki

Dzien dobry Ostatnio mam w nocy koszmary i nie budze się co chwile i chciałabym sie doradzić jak sobie z takim stanem sobie poradzic? Ponieważ zasypiam nad ranem a najmocniejszy sen mam około 5 a chodze spać koło 24.

Dzień dobry Pani. Śnienie jest stanem, które - w uproszczeniu - jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego świata - mówi o tym, co się w nas dzieje. Można więc zrozumieć, że i na jawie nie może się Pani poczuć w pełni swobodnie - z dala od napięcia i lęku. Jeżeli jest to stan, który pojawił się niedawno, może wystarczy jak zadba Pani o dobry czas dla siebie - przestrzeń do relaksu (muzyka, książka, spacery, kąpiel...), sprawienia sobie radości, zatroszczenia o rozmowę z kimś bliskim. Wszystko po to, by mogła Pani zwiększyć w swoim życiu sferę komfortu. Proszę też pomyśleć, jakie czynniki w życiu codziennym rodzą w Pani napięcie. Jak Pani sobie je uświadomi, być może będzie Pani mogła je kontrolować. Jeśli koszmary mimo to nie miną, być może pomocna okaże się konsultacja u psychoterapeuty, byście Państwo wspólnie mogli się zastanowić, co takiego nie pozwala Pani spać.
Pozdrawiam,
M. S-W.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza