Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lunatykowanie i koszmary senne

Mam problem z lunatykowaniem i koszmarami sennymi. Często zdarza mi się opuszczać łóżko w nocy, czego później nie pamiętam oraz budzić z krzykiem. Nie pamiętam snów, tym bardziej moich nagłych przebudzeń etc. Co robić? Nie oglądam nic strasznego, nie spotykam się z przemocą ani z krwią, żyję w normalnej rodzinie. Co może być powodem moich zachowań i jak je leczyć?
ponad rok temu

Sport a depresja

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Niestety, przez Internet nie da się stwierdzić, co jest źródłem Twoich problemów. Wśród przyczyn lunatykowania wymienia się czynniki genetyczne (wrodzona tendencja), środowiskowe (brak snu, gorączka, stres, leki itp.) i fizjologiczne (nocne napady padaczkowe, zaburzenia rytmu serca, astma nocna, zaburzenia psychiczne itp.). Koszmary senne z kolei mogą być odzwierciedleniem Twoich napięć, lęków, obaw czy niepokojów. By znaleźć przyczynę Twoich problemów i móc je skutecznie leczyć, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty z poradni leczenia zaburzeń snu. Więcej o lunatykowaniu i koszmarach pod linkami: Lunatykowanie, Przyczyny koszmarów sennych, Dziwne sny.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy