Problem z zaśnięciem i koszmary z duchami

Witam, mój problem polega na tym, że miewam problemy z zaśnięciem i koszmary nocne gdzie główna role odgrywają duchy, dodam że nie oglądam filmów z duchami. Miałam też parę snów z duchami po przebudzeni byłam naprawdę przerażona i bałam się zasnąć, zamknąć oczy, miałam wrażenie że coś jest ze mną w pokoju itp. Nigdy zaznaczę że nie widziałam ducha ani nic z tym związanego mi się nie przytrafiło. Wiem, że takie problemy z zasypianiem, z koszmarami nocnymi miała moja mama.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Koszmary senne mogą powstawać z wielu przyczyn - zarówno fizycznych jak i psychicznych. Mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą oraz higieną snu. Jednak w przeważającej mierze odpowiadają za nie czynniki psychologiczne. Do najczęstszych zalicza się: silne emocje w ciągu dnia, stres, nierozwiązane problemy, konflikty wewnętrzne czy też urazy psychiczne. Postaraj się znaleźć przyczynę. Przed snem pij melisę i relaksuj się. Jeśli to nie pomoże, a koszmary nadal będą się pojawiać, wskazana będzie wizyta w poradni zaburzeń snu.
Pozdrawiam