Koszmary senne i lęki

witam! mam problem, jakiś czas temu zaczęły mnie męczyć koszmary, strasznie się tym przejęłam, zaczęłam myśleć o tym, że może niedługo umrę, boje się iść spać, bo znowu coś mi się przyśni, a do tego doszedł taki stan, że ciągle się zamyślam w ciągu dnia, staram się wcale nie myśleć o tym , a to samo mnie dopada, jak czytam ,oglądam telewizje, co kolwiek robię czuję jak mój świadomość jest gdzieś indziej, to uczucie jest potworne...

Dzień dobry!

Gorsze samopoczucie, stany smutku, zobojętnienia, przemęczenia miewają wszyscy ludzie. Zazwyczaj trwają one jednak stosunkowo krótko i z czasem mijają. Zazwyczaj również spowodowane są konkretnymi wydarzeniami - stresem w pracy, kłótnią z bliską osobą, wypadkiem czy chorobą w najbliższym otoczeniu, rozstaniem z partnerem itp. Czy w Pani sytuacji gorszy nastrój mógłby znaleźć takie uzasadnienie? Również koszmary senne zdarzają się od czasu do czasu większości ludzi i nie musi to świadczyć o niczym niepokojącym. Jeśli jednak czuje Pani, że Pani stan jest szczególny, inny niż zdarzały się do tej pory, a lęki utrudniają lub uniemożliwiają zwyczajne funkcjonowanie - proszę zgłosić się do psychologa lub lekarza.

Pozdrawiam!

Opisane objawy- zaburzenia snu, lęk, krótkotrwałe derealizacje mogą stanowić okresowy kryzys związany z jakimś przeciążeniem emocjonalnym , stresem , trudnymi doświadczeniami. Gdyby jednak stan nie mijał albo objawy- szczególnie lekowe i derealizacyjne- nasilały się proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub psychologa.