Co zrobić z takim bólem prawego oka?

Od 3 dni mam ból prawego oka, oko samo w sobie nie boki, nie jest spuchnięte, czerwone, nie swędzi, nie łzawi, nie jest wrażliwe na światło czy dotyk, jednak przy zaciskaniu powieki pojawią się ból w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku, z boku oka. Nie mam oprócz tego dolegliwości typu ból głowy, zawroty, wymioty. Co to może być?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Przyczyn bólu oka może być bardzo wiele. Na podstawie samego opisu dolegliwości trudno jednoznacznie stwierdzić, czym może być on spowodowany w Pani przypadku. Nie należy go jednak nigdy lekceważyć, bowiem może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych. W tym konkretnym przypadku najlepiej będzie udać cię do lekarza okulisty na konsultację. Specjalista będzie mógł wykonać kompleksową diagnostykę i w oparciu o wyniki nie ustalić, skąd bierze się u Pani ten problem. Konieczne będzie m.in. badanie dna oka.

Ból oka może niekiedy wiązać się z przeciążeniem wzroku- szczególnie, jeśli spędza Pani dużo czasu przed komputerem czy telefonem. W tej sytuacji należałoby ograniczyć nieco taką aktywność i sprawdzić, czy sytuacja ulegnie poprawie. Ból oka może być spowodowany także migreną, jak i nadmiernym stresem. Czasami za pojawienie się uciążliwych objawów, może odpowiadać także wzrost ciśnienia w oku lub inne poważne schorzenia okulistyczne, neurologiczne itp.. Proszę zatem nie ignorować tych objawów, tylko jak najszybciej udać się do lekarza.

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów portalu na pytania o podobnej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-prawego-oka-i-glowy-a-nerwica https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsujacy-bol-oka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.