Codzienne złe samopoczucie, bóle głowy, brzucha i drżenie rąk a nerwica

Witam chcialabym zapytac czy codzienne zle samopoczucie bole glowy brzucha drzenie rak mdlosci bez wymiotow brak apetytu nie moznosc koncentracji duze zrenice brak kontroli nad nerwami kolotanie serca moga byc oznaka nerwicy ? Wiem ze napewno wplywa na to stres ktory mam na codzien lecz ze stresem potrafie walczyc. Mieszkam w Anglii i bylam juz u roznych lekarzy robilam badania lecz mowia ze jest ok ja jednak odczuwam co innego. Nigdy wczesniej tak nie mialam od dziecka bylam aktywna fizycznie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie wymienione objawy teoretycznie mogą być wynikiem nerwicy. Tak naprawdę zanim postawi się takie rozpoznanie konieczne jest wykluczenie przyczyn somatycznych. Niestety nie sprecyzowała Pani jakie konkretnie badania miała Pani wykonane, co utrudnia doradzenie dodatkowych. Zdecydowanie powinna Pani udać się do internisty, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani pokieruje dalszym postępowaniem.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, w pierwszej kolejności należy wykonać badanie lekarskie. Jeżeli w badaniu wychodzi wszystko ok proponowałbym udanie się do lekarza psychiatry.