Comedo carcinoma - co to oznacza?

Stwierdzono u mnie raka piersi pod nazwą comedo carsinoma. Czytałam, że nie daje on przerzutów. Jednak w pierwszym węźle wartowniczym (spośród 10-ciu wyciętych) pojawił sie przerzut, pozostałe są wolne od nowotworu. Bardzo sie martwię, ponieważ mam dziecko w wieku szkolnym. Czy mam szanse wyleczyć się z tej strasznej choroby?

ponad rok temu

Szanowna Pani,

określenie "comedo carcinoma" oznacza bardzo wczesną postać raka. Stwierdzenie przerzutu w węźle chłonnym oznacza, że nowotwór niestety należy traktować jako inwazyjny. Nadal są jednak duże szanse na wyleczenie. Prawdopodobnie będą konieczne naświetlania okolicy pachy i miejsca po wyciętym guzie.