Cukrzyca, nadciśnienie a opuchlizna podbrzusza

Witam, jakie badania powinni wykonać lekarze w przypadku następujących objawów i co to może być za choroba: mężczyzna,lat 58,leczący się na nadciśnienie i cukrzycę, który jest pod opieką gastrologa (przebyte ostre zapalenie trzustki, obecnie na ogonie trzustki ma dwa torbiele); swędzenie oczu i powiek; spuchnięcie moszny i penisa ze stanem zapalnym; spuchnięcie podbrzusza i pachwin; trudności z oddawaniem moczu; wysypka na udach; z moszny przez skórę wydobywa się lepka, przezroczysta wydzielina,

Witam!
Opisane przez Pana objawy w pierwszej kolejności wskazują na zakażenie przenoszone drogą płciową. Proszę niezwłocznie udać się do wenerologa. ( skierowanie nie jest wymagane). Lekarz może zlecić wymaz z cewki moczowej. Wskazana jest również analiza mOczu.