Ćwiczenia fizyczne a hamowanie hormonu wzrostu

Witam , mój syn ma 15 lat 174 cm wzrostu i chce jeszce urosnąć , a gra w piłke i zamierza , chce ćwiczyc mięśnie dolne czyli nogi ( łydki , mięśnie czworogłowe , dwógłowe ) i moje pytanie brzmi czy ćwiczenia bez użycia cięzarów , polegają one na min przysiadach moga zahamować jego hormon wzrostu czy wręcz przeciwnie ? a także czy państwa zdaniem dużo może jeszce urosnąć ,ma długie nogi i stopy , ale nie wiem czy to coś ma do rzeczy .

Witam,
aktywność fizyczna bez obciążenia nie powinna powodować zatrzymania hormonu wzrostu, pod warunkiem jednak, że nie jest suplementowana, preparatami dostępnymi dla osób ćwiczących na siłowni. Proszę obserwować syna i czuje reagować na wszelkie nieprawidłowości. Może go Pani zmierzyć i raz w miesiącu sprawdzać jaki jest przyrost.
Beyer-Wygońska Sylwia

witam,cwicznia nie maja bezsposrednieow pływu na wzrost czy obnizenie hormonu wzrostu zatem spokojnie jakiekolwiek ciczenia nie zahamuja go i na pewnoe jest szansa aby Panstwa syn byl w stanie jeszcze urosnac bez komplikacji, pozdarwiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Ćwiczenia bez obciążeń nie spowodują zahamowania wzrostu, syn jeszcze urośnie ale ile? nie sądzę aby ktoś potrafił odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam