Ćwiczenia na łydki i uda

Witam. Mam 16 lat, 176 cm wzrostu i 71kg. Chciałbym odchudzić łydki i uda ponieważ są grube i mam problem z kupieniem spodni bo są na mnie wszystkie za wąskie w udach. Od pasa w górę jestem chudy a od pasa w dół gruby więc nie za dobrze to wygląda. Czy są jakieś dobre ćwiczenia które mogę wykonywać w domu bez żadnych przyrządów które dadzą dobry efekt i jak długo codziennie je wykonywać??
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Oczywiście, że są ćwiczenia, które pomogą Ci uzyskać pożądaną sylwetkę! Musisz tylko wiedzieć, że na efekty ćwiczeń musisz trochę poczekać, jednak warto wykonywać je regularnie i dokładnie. Oprócz ćwiczeń na określone partie ciała proponuję wykonywać również ćwiczenia tlenowe np. jogging, jazdę na rowerze czy rolkach, a do tego dodać zdrowy sposób odżywiania. Same ćwiczenia mogą dać małe efekty w utracie zbędnych kilogramów.

Pamiętaj jednak aby nie stosować popularnych diet odchudzających, ale wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodatkowo podaję ćwiczenia na uda:
Kopnięcia w tył - Stań w małym rozkroku. Stopy ustaw równolegle, a kolana lekko ugnij. Przenieś ciężar ciała, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Pochyl tułów, pamiętając, aby brzuch był wciągnięty, a plecy wyprostowane. Z tej pozycji wypchnij lewą nogę w tył, z zaznaczoną piętą. Postaraj się unieść nogę na wysokość bioder, mocno napinając pośladek. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zmień nogę. Wykonaj 3 serie na każdą stronę.
Unoszenie ugiętej nogi w górę- Uklęknij na podłodze, oprzyj tułów na przedramionach. kolana oraz łokcie powinny być ugięte pod kątem 90°. Wciągnij brzuch. Ciało od bioder do głowy musi tworzyć linię prostą. Rozluźnij kręgi szyjne i patrz w dół. Następnie unieś nogę (ugiętą w kolanie) w górę, mocno napinając pośladek. Biodra i barki są ustawione równolegle. Zatrzymaj ciało w tej pozycji na moment i powróć do pozycji wyjściowej, a następnie zmień nogę. Wykonaj 3 serie na każdą stronę.

Oraz:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-posladkowe-i-dwuglowe-ud-0
http://portal.abczdrowie.pl/uginanie-kolana-na-stepie
Łydki ćwicz za pomocą częstych spacerów, wchodzenia po schodach czy unoszenia ciała na palcach.

Pozdrawiam.