Ćwiczenia na orbitreku a kolana

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy ćwiczenia na orbitreku (rowerku epileptycznym) mocno dają w kość kolanom. Jestem po artroskopiach (przecięcie troczków) w obu kolanach ze względu na wadę(boczna dysplazja rzepki) i chciałabym ćwiczyć na orbitreku lub rowerku stacjonarnym, ale nie wiem, który trening mniej obciąża stawy i jest w miarę dla mnie bezpieczny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc odpowiedzieć na Pani pytanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego i sprawdzenia w jakiej formie są stawy i oczywiście jaki czas upłynął od artroskopii,. najlepiej byłoby wykonywać ćwiczenia odciążające np na basenie.