Ćwiczenia na siłowni po operacji serca

Witam 15 lat temu miałem zabieg na serce dziura miedzy przedsionkowa zakładany miałem amplacer. Czy ćwiczenia na siłowni jak rownież chodzenie na saunę jest niekorzystanie ?

Witam. W tej sytuacji wszystko zależy od obecnej wydolności układu krążenia. Jeśli jest prawidłowa nie ma przeciwwskazań do chodzenia na siłownię czy korzystania z sauny, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Wydaje się , że po zalożeniu Amlatzera, jeśli nie ma istotnych pozostałości po uprzednio istniejacej wadzie serca może Pan wrócić do normalnego życia.
Pozdrawiam
M. Muzolf