Ćwiczenia rehabilitacyjne przy guzkach Schmorla

Witam, wykryto u mnie Guzki Schmorla, proszę mi powiedzieć, jakie mam podjąć ćwiczenia rehalibitacyjne ( pływanie, gorset itp?) , oraz czego nie mozna przy tej chorobie robić . Z poważaniem Marcin O

Witam, guzki Schmorla powstają w wieku dojrzewania . Gorset absolutnie nie! Musi Pan pamietać aby nie przeciążać kręgosłupa ( długotrwałe siedzenie, dźwiganie itp.-zabronione) pływanie to dobry pomysł a także ćwiczenia - to wszystko to profilaktyka przed dalszymi zmianami , natomiast guzki pozostaną.
Pozdrawiam