Ćwiczenia wyszczuplające nogi

Mam 17 lat, 170 cm wzrostu i ważę 50 kg. Jestem zadowolona ze swojej figury , oprócz moich nów, są za grube , w najgrubszym miejscu mają aż 52 cm. Chciałabym , aby ktoś doradził mi jakieś ćwiczenia na nogi, aktualnie od 4 dni jestem na diecie , jem jogurty naturalne, wafle ryzżowe , fasolkę, dużo owocóe, zaczęłam również ćwiczyć brzuszki i przysiady. Proszę o radę, pozdrawiam i z góry dziękuję.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wymienione produkty przeważające w aktualnej diecie są jak najbardziej wskazane, natomiast mam nadzieję, że nie opiera się ona wyłącznie na nich. Zdrowa dieta powinna być urozmaicona, a więc zawierać wszystkie grupy produktów - zbożowe, bogate w białko zwierzęce (chude mięsa, ryby, nabiał), tłuszcze roślinne (zamiast zwierzęcych), warzywa i owoce.
Ponadto zbyt niska kaloryczność diety(zalecane w tym przypadku to min. 2000kcal) może prowadzić do efektu jo-jo i niedoborów składników odżywczych.
Cennym elementem jest natomiast regularna aktywność fizyczna. Aby wymodelować uda warto jeździć na rowerze, pływać, biegać lub uprawiać aerobik. Spośród ćwiczeń zalecane są skłony i tradycyjne „nożyce”, czyli naprzemienne unoszenie wyprostowanych nóg z pozycji leżącej na plecach.