Cytologia a krwawienie międzymiesiączkowe

Witam. Mam 42 lata i po raz pierwszy wystąpiło u mnie niewielkie krwawienie międzymiesiączkowe, trwa już 5 dzień. Ponieważ jestem w tzw. grupie ryzyka (matka - rak piersi, ojciec - rak jelita grubego) chciałabym jak najszybciej wykonać badanie cytologiczne (ostatnie 2 lata temu, II grupa). Czy mogę wykonać je teraz, czy mam czekać aż ustanie krwawienie?

42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W takich sytuacjach należy się zgłosić na badanie po ustaniu krwawienia.

Redakcja abcZdrowie.pl