Czas rekonwalescencji po operacji wypadającej śluzówki odbytu

jak wygląda operacja na wypadającą sluzowkę w odbycie i jaki jest czas rekonwalescencji proszę mi odpowiedziec

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skuteczną metodą leczenia wypadania odbytnicy jest zabieg chirurgiczny, którego celem jest naprawienie nieprawidłowości anatomicznych i przywrócenie prawidłowych funkcji. Często wiąże się z wycięciem wypadającego odcinka jelita. Rodzaj zabiegu wybierany jest biorąc pod uwagę wiek i stan ogólny, ryzyko ewentualnych powikłań.