Czas rekonwalescencji po operacji usunięcia nerki

Witam Jak długo po operacji usunięcia nerki wraca sie do zdrowia?? Czy po usunięciu nerki w okolicy rany może powstać opuchlizna zwiazana z gojeniem, nasilajaca sie przy chodzeniu oraz czy szczypanie i swedzenie w środku jest zjawiskiem normalnym ??? Czy jest to normalne gdyż mieśnie sie odbudowywyją??? Nadmienie iż miałąm usuwanaą nerkę nieczynną od 5 lat. Nerka z roponerczem czyszczenie srodka brzucha w okolicy usuniętej nerki na hakach chirurgicznych ze względu na duża zawartość ropy

Jak długo po operacji usunięcia nerki wraca sie do zdrowia?
- Okres rekonwalescencji to około 2-3 miesiące od zabiegu.
Czy po usunięciu nerki w okolicy rany może powstać opuchlizna zwiazana z gojeniem, nasilajaca sie przy chodzeniu oraz czy szczypanie i swedzenie w środku jest zjawiskiem normalnym?
- Tak oczywiście to normalne sytuacje jakie zdarzają się po tego typu zabiegu.
Czy jest to normalne gdyż mieśnie sie odbudowywyją?
- Tak. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie skonsultować się ponownie ze swoim urologiem prowadzącym.

Witam, Nie napisała Pani ile czasu minęło od zabiegu. Takie odczucia w ranie zwykle miną. Nie zrozumiałem co to było za czyszczenie na hakach? Proszę porozmawiać z leczącym lekarzem.