Czego unikać po naklejeniu płytki w oku z powodu czerniaka?

Witam wszystkich.Miesiac temu moja mama 73 letnia miala naklejana plytke w oku z powodu czerniaka,teraz jest w domu i po 4 miesiacach ma sie zglosic na kontrol w klinice onkologii okulistycznej.Jaki tryb zycia powinna prowadzic teraz i czego unikac?czy funkcjonuje sie normalnie?

Nie znam technicznych danych ani umiejscowienia założenia płytki - nie mogę więc odpowiedzieć! Proszę pytać operatora - choćby telefonicznie! zż