Czerwona barwa skóry u miesięcznej córki

Nasza miesięczna córeczka ma za bardzo czerwona barwę skory.Po porodzie podejrzewano żółtaczkę i kazano nam wystawiać ja na słońce.Mieszkamy w Anglii w tym okresie słońca nie ma za dużo i ta czerwona barwa utrzymuje sięjuz miesiac.Pediatra przepisał jej lek na alergie Zaditen do stosowania od 3go roku życia.Stwierdzilismy ze nie będziemy go podawać i zaczęliśmy dawać jej po kropelce na dzień witaminy d.Czy według pana\pani jest to słuszna decyzja?Rodzice Lenki.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno ocenić postępowanie, ponieważ nie wiem czy diagnoza jest na pewno słuszna. W Polsce wit D jest onowiazkowa do stosowania u dzieci jednak jest to profilktyka przeciwkrzywicza. Ale czerwony kolir skóry nie wiele ma z tym wspólnego. Proponowałabym zweryfikować diagnozę.
Pozdrawiam