Czerwona, swędząca i obrzęknięta twarz

Witam.dwa dni temu obudzilam sie z czerwona,swedzaca I obrzeknieta twarza I powiekami,swedzaca wysypka w postaci bardzo drobnej kaszki manny na brodzie I w okol platkow nosa.lekarz powiedzial ze to wydaje sie byc alergia I przepisal mi prednisolone I zyrtek.Zyrtek bralam juz wczesniej ale nie pomogl.opuchlizna zeszla ale wysypka I swedzenie twarzy nie. Mam brac te leki przez 3dni. Skoro to alergia to dlaczego swedzenie I wysypka nie ustapila?prosze o rade bo wizyte mam dopiero za dwa tygodnie.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Do porady lekarskiej dorzuciłabym jeszcze zrobienie testów nietolerancji pokarmowej np. ImuPro lub FoodDetective (ten drugi jest mniej dokladny, ale mozna go zrobic samemu w domu, dostępny na allegro za ok. 400 zł).
Pozdrawiam