Czerwone plamy po rozszerzaniu diety dziecka

Witam Rozszerzam diętę 6 miesięcznego dziecka niestety kiedy podaje owoc np.jablko albo banan na skroniach u malucha pojawiają sie czerwone plamy nie ma znaczenia czy to owoce ze słoiczka czy przygotowane przeze mnie. Czy powinnam na jakiś czas odstawić owoce czy podawać dalej. Dziękuje i pozdrawiam

Świadczy to o reakcji alergicznej, na razie należy w takim razie odstawić owoce i spróbować z warzywami - marchewką czy dynią. Jeśli problemy będą się utrzymywać należy skontaktować się z pediatrą.