Czerwone plamy w okolicach intymnych po zastrzykach u 17-miesięcznego dziecka

dziecko dostawalo zastrzyki przez 7 dni biotrakson ,jest 8 dni po zastrzykach ,od 4 dni na pupie i narzadach rodnych ma czerwone plamy wyglada to niezbyt,zcy to moze byc po zastrzykach jakas alergia albo uczyulenie,dziecko ma 17 miesiecy,to jest moj wnuczek

Z opisu wynika, że te zmiany to wyprzenie prawdopodobnie grzybicze , po antybiotykoterapi. Trzeba zastosować odpowiednie leczenie miejscowe przeciwgrzybicze- powinno pomóc. Niestety wiekszość maści jest dostępna na receptę. Tylko clotrimazol może Pani kupić bez recepty , można spróbować. Jezeli nie ustapią zmiany proszę zgłosić sie do pediatry po lek silniejszy.