Czerwone policzki w sytuacji stresu i emocji

Witam, Mam problem odnośnie czerwoych policzków. W sytuacji stresu czy emocji mam buraka na twarzy. Gdy jest mi za gorąco to tak samo. I wogóle raz mi jest za zimno a raz za gorąco..Mam popękane kilka naczynek, ale stosuje jakiś krem. Do tego mam zawsze zimne dłonie i stopy, wręcz odowate i chyba wysokie ciśnienie. Bo jakieś 2 lata temu ciocia mi mierzyla i powiedziala ze mam za wysoie.Nie wiem co mam z tym robić ? Jakieś kremy ? Czy co? Co mi jest?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Witaj !

Prawdopodobnie jest korelacja między pękającymi naczynkami , czerwienieniem twarzy, wysokim ciśnieniem a stresem, ale żeby to ocenić proszę pójść do lekarza pierwszego kontaktu , który wdroży odpowiednie postępowanie. Kremy tu raczej niewiele pomogą ,chyba, że miejscowo na naczynka. Pozdrawiam