Napadowe czerwienienie się u nastolatki

Witam, moja córka robi się często czerwona. Ma 15 lat. Jak jest za duszno, zmęczy się, zestresuje.. Ma też takie napady gorąca i czerwienienia się na lekjach (nie wszystkich , czsami) , chociaż nikt nic do niej ie powie to ona nagle burak. Dodam ze ma zimne rece praktycznie zawsze . Ma kilka naczynek popękanych. Z czym to jest związane? Za wysokie ciśnienie ma czy co?

Witam serdecznie. Najbardziej prawdopodobnymi przyczynami są oczywiście zawstydzenie, upał lub alkohol, które to czynniki powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze, tak iż staje się ona bardziej ukrwiona niż zwykle. W każdym z tych przypadków zaczerwienienie może rozprzestrzeniać się poza obręb twarzy na szyję i górną część tułowia. Fakt, iż naczynia krwionośne reagują takze na stan psychiki.