Czerwienienie się twarzy po pracy

Po pracy często rozpala mi twarz do tego stopnia,że mam wrażenie iż podniosło mi się ciśnienie. Lekarz twierdzi, że ciśnienie mam ok. Powstały mi na twarzy mocno widoczne popękane naczynia krwionośne i twarz niemal zawsze się czerwieni nawet jeśli ustąpi wspomniane rozpalenie. U mojego syna (ma 6 m-cy) też zauważam częste czerwienienie się polików i ma już pojedyńcze pęknięcia naczyń. Moja mama też ma z tym problem. Czyżby to było dziedziczne? Jak możemy skutecznie to leczyć?

Trudno wyjaśnić bez wywiadu i badania pacjenta. Skłonność do pękania drobnych naczyń krwionośnych skóry może występować rodzinnie. W leczeniu stosowane są preparaty o działaniu "uszczelniającym" ścianę naczynia - np. rutyna. Może Pani poprosić o radę dermatologa.