Uczucie gorąca na twarzy

Dzień dobry, zastanawiam się czy uzyskam tu informacji na problem, który mnie dotyczy. Od dłuższego czasu przeważnie wieczorem choć nie zawsze mam uczucie gorąca na twarzy. Czasami też na uszach. Zauważyłam, że wtedy też twarz jest zaczerwieniona, mam wypieki. Co to może być? Czy to problem z ciśnieniem? A może z naczynkami twarzy? Nie byłam jeszcze z tym u lekarza, bo zawsze wydawało mi się to mało groźne. Ostatnio jednak problem się powtarza dość często i jest to denerwujące. A może to właśnie stres powoduje te dolegliwości? Jak się tego uczucia pozbyć? Zażywać jakieś leki? Ale jakie? Skonsultować to z lekarzem czy raczej nie ma po co. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.