Częsta masturbacja a seks

Witam, mam 21 lat, jestem od 4 lat w związku z rówieśniczką, do tej pory nasze życie intymne opierało się na różnych pieszczotach np seks oralny i wszystko pod tym względem jest w jak najlepszym porządku, jednak przy próbie "zbliżenia" seksualnego członek po prostu opada zaraz po założeniu prezerwatywy i nie dajemy rady nic z tym zrobić, robi się zbyt miękki żeby mógł "wejść" Próbowaliśmy trzykrotnie, scenariusz jest ten sam. Czy może mieć na to wpływ częsta masturbacja? Żyjemy na odległość.

Dzień dobry.

Z Pańskiego opisu wynika, że nie ma powodów do jakiegoś szczególnego niepokoju - trzykrotne niepowodzenie podczas pierwszych prób również nie daje ku temu przesłanek.
Najwidoczniej za bardzo stresuje się Pan sytuacją, możliwe też, że nie jest Pan jeszcze psychicznie gotowy na współżycie. Skoro, jak rozumiem, obopólny petting jest satysfakcjonujący, może warto się na nim na razie zatrzymać? Pośpiech w "tych sprawach" nie jest, doprawdy, wskazany.
Jeżeli jednak uparcie dążycie do współżycia, nie pozostaje nic innego, jak dać sobie trochę czasu i być cierpliwym. Dobrze również pamiętać o antykoncepcji - nie tylko "męskiej".
Wspomniana masturbacja wydaje się mieć w opisanym problemie podrzędne znaczenie.

Pozdrawiam.