Częste spadki cukru u 25-latki

Witam Mam 25 lat i częste spadki cukru nawet do 60! cukier na prawidłowym poziomie utrzymuje sie tylko do 2godz a pozniej szybko opada. Czasami mierzę i mam cukier 70 i dobrze sie czuje i nie mam objawow hipoglikemii . Czy to zagraża mojemu zyciu?czy moze mi sie cos stac czy taka juz moja "natura"?Dodam że wszystkie wyniki mam bardzo dobre ogolne krwi,tsh,kortyzol,prolaktyna itp. Jedyne co mi dolega to dość spora nadwaga....Oraz biorę betabloker Metocard zok z powodu szybkiego bicia serca.

Objawy o których Pani pisze wskazują na hipoglikemię reaktywną. Zaburzenie to polega na nadmiernym wyrzucie insuliny do krwi po posiłkach i zwykle związane jest z insulinoopornością. Nie zagraża to życiu, ale może prowadzić do rozwoju cukrzycy w przyszłości, zwłaszcza jeśli ma Pani nadwagę. Leczenie polega na tzw. zmianie stylu życia, co oznacza: regularne spożywanie posiłków (5 niewielkich posiłków dziennie) z ograniczeniem cukrów prostych i produktów o wysokim indeksie glikemicznym (tabele z wartościami indeksów znajdzie Pani w internecie). Należy też też pamiętać o wysiłku fizycznym (nie musi być intensywny ale systematyczny, choćby codzienny spacer) aby zmniejszyć insulinooporność.. i masę ciała.
Pozdrawiam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę uregulować pory posiłków i zgłosic się do dietetyka po dietę normalizujacą wagę.
Powinna Pani się lepiej poczuć.

Pozdrawiam