Częste wybudzanie i karmienie w nocy 6-miesięcznego dziecka

Witam, mam 6 mies.córke,miał kolki a mimo to mając zaledwie kilka tygodni nocą sypiała ok 6 godzin (od 22 do 4) bez karmienia. Ok 4 miesiąca skróciła czas i jadła w nocy 2 razy, obecnie tj. od 3 tygodni trwa koszmar w nocy je co 1,5 - 2 godz. bardzo płacze i szuka piersi innaczej nie moge jej uspokoić. Jestem przekonana że nie budzi jej głód tylko jakiś ból lub niepokój. Podawałam przed snem syrop przciwbólowy, nie pomogło. W dzień nie ma kolek, je co 3 godz. a sypia tylko 3 razy po pół godz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana rytmu karmienia rzeczywiście może być wynikiem np. choroby. Zdecydowanie proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem.