Częste wypróżnianie chwilę po posiłku

Czy częste wypróżnianie zaraz po posiłku (od 1 do 4 razy) świadczy o szybkiej przemianie materii? Biorę Euthyrox 50, mam niedoczynność tarczycy, niedowagę (nie mogę przytyć mimo dużego apetytu) podejrzewam ze ten lek przyspiesza przemianę materii i sprawia częste wypróżnianie

Częste wypróżnienia nie tyle świadczą o szybkim metabolizmie (bo to przeważnie rozumiemy na poziomie komórkowym i gospodarki przez organizm energią), ale o szybkim pasażu posiłków przez przewód pokarmowy. Może to być spowodowane choćby stresem związanym z istniejącą chorobą. Biorąc pod uwagę fakt, że Pani objawy są nie tyle nietypowe, co wręcz dokładnie przeciwne do typowych przy niedoczynności tarczycy i jej farmakoterapii - sugerowałabym konsultację u lekarza prowadzącego.