Czy 20-miesięczne dziecko jest nadpobudliwe?

Moj synek 20 mies. Jest w moim mniemaniu nadpobudliwym dzieckiem. Nie ma dnia zeby po poludniowwj drzemce nie budzil sie z placzem. Zabawki sa na chwile,ciagle marudzi, sam nie wie czego chce.. Zauwazylam jakis czaa temu grymasy na twrzy w momencie kiedy jest zadowolony ale ostatni mies tak sie nasilily ze nie ma dnia bez tych tikow. Otwiera buzie napina miesnie i przebiera paluszkami w taczkach,sciaska je batdzo mocno trwa to kilka sekund . w domu , na pkacu zabaw poprostu wszedzie ma te tiki i ciezko jest zliczyc ile razy dziennie bo to dzije sie co chwile... Co mam robic?

Warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który w razie potrzeby skieruje do dalszych specjalistów np neurologa dziecięcego czy psychologa. Podobne trudności mogą mieć bardzo różne źródła (np psychologiczne związane z emocjami lub zaburzeniami rozwoju czy związane z chorobami neurologicznymi). Dlatego istotna jest diagnostyka problemu i podjęcie odpowiednich działań.