Czy Acard po poronieniu jest bezpieczny?

Witam około 3-4 miesiące temu poroniłam swoje pierwsze dziecko, a obecnie jestem w 5 tygodniu ciąży i lekarz zalecił mi przyjmować acard 1 raz dziennie 2 tabletki 75mg wieczorem. (Oprócz tego mam duphaston, ale to oczywiście akceptuję) Proszę mi powiedzieć czy rzeczywiście powinnam przyjmować ten Acard i czy to bezpieczne? Dodam tylko, że nie miałam wcześniej robionych żadnych badań. Z góry bardzo dziękuję

Lek. Michał Lenard

Acard w ciąży stosuje się tylko w razie konieczności. Istotny może być powód poronienia poprzedniego dziecka. Jeżeli ma Pani wątpliwości, warto skonsultować się z drugim specjalistą. Pozdrawiam!