Czy aktywność fizyczna ma wpływ na erekcję?

Dzień Dobry.Mam 23 lata. Od czasu wysiłku fizycznego na siłowni i zażyciu kilku przedtreningówek na bazie kofeiny, mam problem z twardością członka. Nie jestem w stanie się podniecić i członek nie jest w pełni twardy. Nie miałem wcześniej problemów, dopiero od pójścia na siłownię, nie jest w pełni sprawny. Jak mogę go "pobudzić" i przywrócić do poprzedniego , przy kontakcie z partnerką jest to krępująca sprawa, gdy w pełni nie mogę jej zadowolić, a mi nie daje to przyjemności.

Generalnie dla uzyskania wzwodu potrzebna jest przewaga tzw. układu parasympatycznego, a kofeina, guarana itp. zwiększają napięcie przeciwnego, tzw. układu adrenergicznego (adrenalina, noradrenalina, dopamina).
Jest to uwaga bardzo ogólnej natury, teoretyczna, bo tak naprawdę nie wiadomo, co zawierały Pana "przedtreningówki".

Proponuję wstrzymać się z zażywaniem środków psychoaktywnych, które różnie/indywidualnie wpływają na każdy organizm.
Umiarkowany wysiłek fizyczny osoby zdrowej jest oczywiście zwykle korzystny dla stanu zdrowia, a więc i dla sfery sprawności intymnej.
W razie utrzymywania się kłopotów (mam jednak nadzieję, że są tylko incydentalne) - pozostaje konsultacja lekarza seksuologa ew. endokrynologa. Wrocław, Katowice i Poznań posiadają takich lekarzy specjalistów.
Przestrzegam przed radami kolegów "doświadczonych" w kwestiach różnych farmakologicznych "odblokowań".
Można, oj można, wyrządzić sobie krzywdę. Także porady internetowe na różnych "healthowych" Portalach bywają zwodnicze, chaotyczne...

Pozdrawiam Pana. Życzę poprawy, a zarazem zachęcam do dużej wstrzemięźliwości i naprawdę ostrożności w dostarczania czegokolwiek "dodatkowego" do organizmu; nawet ulotki preparatów bywają, niestety, nieadekwatne do rzeczywistego składu zawartości...

Warto rozważyć aktywność ogólnorozwojową, raczej aerobową (tlenową), jak rower, pływanie itp.
Dieta powinna być dobrze zrównoważona/zbilansowana, specjalne suplementy dla prozdrowotnej i rekreacyjnej fizycznej aktywności nie są zazwyczaj niezbędne, raczej bywają przereklamowane, a już zwłaszcza/szczególnie syntetyczne!

Suplementy żywnościowe powinno się stosować w wypadkach ewidentnie stwierdzonych niedoborów, np. w okresach rekonwalescencji, po chorobach zakaźnych, wyniszczających, po chemii onkologicznej i w innych konkretnie medycznie ustalonych sytuacjach.
Nawet ze zbytnią podażą protein i rozgałęzionych aminokwasów nie każda wątroba sportsmena dobrze sobie radzi...

Pozdrawiam. JW, seksuologia.com