Czy antykoncepcja jest skuteczna przy stosowaniu antybiotyku?

Byłam chora na anginę, w tym czasie przyjmowałam antybiotyk. Ostatniego dnia przyjmowania antybiotyku współżyłam z moim chłopakiem, dwa razy, był to stosunek przerywany. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani nic o przyjmowaniu i tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli tak, to podczas przyjmowania antybiotyku oraz przez 7 dni po skończonej kuracji należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, np. prezerwatywę. Antybiotyki zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Jeżeli tabletek antykoncepcyjnych Pani nie przyjmuje a doszło do stosunku bez wytrysku nasienia
mogło dojść do kontaktu z preejakulatem. Zawiera on dostateczna ilość plemników, aby doszło do zapłodnienia.

W obu przypadkach po 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam