Czy antykoncepcja u mnie zadziałała?

Witam, mam pytanie... a mianowicie, 1 kwietnia odbyłam stosunek z chłopakiem bez prezerwatywy (biorę tabletki antykoncepcyjne, lecz tego dnia zamiast jak zwykle wziąć ją o 22 to wziełam o 1 w nocy po stosunku). Mam niepewność co do tego czy nie skończył we mnie, bo po stosunku okazało się że robił to pierwszy raz bez prezerwatywy. Seks był 2 dni przed wystąpieniem mojej miesiączki, która się pojawiła, i kolejne dwie również (łącznie od tamtego czasu miałam 3 okresy ok. 4 dniowe obfite typowo w 1/2 dniu a później lekkie) naczytałam się, że może to być plamienie, lecz nie raz w jeden dzień podpaskę zmieniałam 3 razy lub przeciekałam w nocy i miałam skrzepy krwi, normalne bóle brzucha, na jednej stronie pisało że plamienie jest prawie niewidoczne, a na innej że może być obfite i już ogłupiałam. Ciągle o tym myślę, od kiedy przeczytałam że często oddaje się mocz przy ciąży, tak teraz chodze częściej do toalety. Jak nie myślę o ciąży zaś do toalety w dzień ide z 4 razy jak wcześniej. Tabletki antykoncepcyjne biorę od około 5 lat, czy w takiej sytuacji jaką opisałam mogę być w ciąży? Bo wydaje mi się to absurdalne mając już 3 miesiączki, ale po naczytaniu się różnych rzeczy jest jednak niepewność. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro występują u Pani normalne menstruacje, to z pewnością nie jest Pani w ciąży.

Doustna antykoncepcja hormonalna, do której zaliczamy tabletki antykoncepcyjne jest skuteczną formą antykoncepcji. Ważne, aby stosować się do zaleceń producenta opisanych w ulotce, która zawsze jest dołączona do opakowania.

Plamienie implantacyjne, o którym Pani wspomina nie zawiera skrzepów oraz jest dużo krótsze od miesiączki. Nie występowałoby również kilka razy. Najprawdopodobniej nie jest więc Pani w ciąży, a dotychczasowe krwawienia były miesiączkami. Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do niepokoju.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami, przy których pojawiły się już odpowiedzi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-antykoncepcyjne-zamur-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.