Czy badanie genotypu jest konieczne u osoby transseksualnej?

Dzień dobry, jeśli mogłabym zapytać, mam skierowanie od prywatnego specjalisty seksuologa na badanie genotypu. Jestem osobą transseksualną i nie wiem na co są te badania genotypu. Ile to będzie kosztować. Wiem tylko tyle, że jest mi to potrzebne do zmiany płci. Niedługo mam wizytę w centrum genetyki medycznej i z tego co czytam w internecie to widzę, że jest wiele odmian tego badania. O co mam prosić w momencie wizyty? Czy wystarczy powiedzieć, że zmieniam płeć i oni będą już wiedzieć ?

Dzień dobry!

Badanie kariotypu jest konieczne do rozpoznania transseksualności. Istnieją choroby i zaburzenia genetyczne, które mogą dawać objawy podobne do transseksualizmu, a nim nie są - należy je wykluczyć.
Wynik tego badania z pewnością będzie wymagany przez biegłego przy postępowaniu sądowym o ustalenie płci.
Badanie jest dość kosztowne, ale jest możliwe wykonanie go w ramach NFZ. Wiąże się to jedynie z dłuższym czasem oczekiwania.

Pozdrawiam!