Czy bóle głowy mają związek z wynikami badań?

Witam, jestem kobietą w wieku 20 lat, od trzech miesięcy miewam notoryczne bóle głowy, nie są to jakieś silne bóle, raczej łagodne, jednak udręczające, ponieważ występują około 4 razy dziennie. Oprócz tego, co jakiś czas mam nudności i dużo śpię (oprócz snu nocą - 8 godzin, śpię za dnia codziennie około 3 godziny). Trzy tygodnie temu miałam robioną morfologie krwi. Wszystkie wyniki w normie oprócz płytek krwi - ich wynik wynosił 432 tys/ul (norma 150-400). Udałam się do lekarza, ten dał mi skierowanie na badania krwi - CRP (ilościowo), OB, glukoza, morfologia rozmaz, TSH. Wyniki tych badań wykazały, że oprócz płytek krwi - 505 tys/ul (norma 140-440) wszystkie inne parametry są w normie. Czym to może być spowodowane? Czy owe objawy mogą mieć jakiś związek z tymi wynikami?

Lek. Michał Lenard

Na ten moment trudno powiedzieć. Powinna Pani skonsultować się z hematologiem, który ustali przyczynę nadpłytkowości i zdecyduje o odpowiednim jej leczeniu. Pozdrawiam!